RLR05C3652FSRE819
Mfr.Part #
RLR05C3652FSRE819
Description
RES 36.5K OHM 1% 1/8W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
4.75mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
36.5kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Package / Case :
Diameter :
1.68mm
Datasheets
RLR05C3652FSRE819
Vishay / Dale RLR05C3652FSRE819
Through Hole 36.5kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,