RLR05C3652FRRSL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR05C3652FRRSL
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 36.5K OHM 1% 1/8W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Metal Film
Length :
3.81mm
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Factory Lead Time :
17 Weeks
Published :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Number of Terminations :
2
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
36.5kOhms
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Axial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Width :
1.68mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Package / Case :
Max Power Dissipation :
125mW
Datasheets
RLR05C3652FRRSL
Vishay / Dale RLR05C3652FRRSL
36.5kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,