RLR05C3651FRRE7
Mfr.Part #
RLR05C3651FRRE7
Description
RES 3.65K OHM 1% 1/8W AXIAL
Factory Lead Time :
17 Weeks
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Operating Temperature :
150°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Resistance :
3.65kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Diameter :
1.68mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
4.75mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR05C3651FRRE7
Vishay / Dale RLR05C3651FRRE7
Through Hole 3.65kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,