RLR05C3651FPB14
Mfr.Part #
RLR05C3651FPB14
Description
RES 3.65K OHM 1% 1/8W AXIAL
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Lead Free :
Contains Lead
Number of Terminations :
2
Power Rating :
125mW
Factory Lead Time :
17 Weeks
Supplier Device Package :
Failure Rate :
P (0.1%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
3.65kOhms
Packaging :
Bulk
Published :
Datasheets
RLR05C3651FPB14
Vishay / Dale RLR05C3651FPB14
3.65kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,