RLR05C3650FSRE619
Mfr.Part #
RLR05C3650FSRE619
Description
RES 365 OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Contact Plating :
Lead, Tin
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±1%
Width :
1.68mm
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
365Ohms
Published :
Diameter :
1.68mm
Mount :
Through Hole
Length :
4.75mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
Factory Lead Time :
14 Weeks
Min Operating Temperature :
-65°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RLR05C3650FSRE619
Vishay / Dale RLR05C3650FSRE619
Through Hole 365Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,