RLR05C3650FRRE519
Mfr.Part #
RLR05C3650FRRE519
Description
RES 365 OHM 1% 1/8W AXIAL
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Factory Lead Time :
14 Weeks
Length :
4.75mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Min Operating Temperature :
-65°C
2
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
150°C
Diameter :
1.68mm
Resistance :
365Ohms
Datasheets
RLR05C3650FRRE519
Vishay / Dale RLR05C3650FRRE519
Through Hole 365Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,