RLR05C3603GRBSL19
Mfr.Part #
RLR05C3603GRBSL19
Description
RES 360K OHM 2% 1/8W AXIAL
Package / Case :
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Power Rating :
125mW
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±2%
Resistance :
360kOhms
Datasheets
RLR05C3603GRBSL19
Vishay / Dale RLR05C3603GRBSL19
360kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,