RLR05C3601GSRE6
Mfr.Part #
RLR05C3601GSRE6
Description
RES 3.6K OHM 2% 1/8W AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tape and Reel (TR)
Width :
1.68mm
Resistance :
3.6kOhms
Factory Lead Time :
17 Weeks
Published :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±2%
Diameter :
1.68mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
125mW
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
4.75mm
Package / Case :
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Termination :
Datasheets
RLR05C3601GSRE6
Vishay / Dale RLR05C3601GSRE6
Through Hole 3.6kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,