RLR05C3600GSRE619
Mfr.Part #
RLR05C3600GSRE619
Description
RES 360 OHM 2% 1/8W AXIAL
Lead, Tin
Width :
1.68mm
Min Operating Temperature :
-65°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±2%
Length :
4.75mm
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Metal Film
Published :
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Resistance :
360Ohms
Factory Lead Time :
14 Weeks
Diameter :
1.68mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
RLR05C3600GSRE619
Vishay / Dale RLR05C3600GSRE619
Through Hole 360Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,