RLR05C3572FRRSL
Mfr.Part #
RLR05C3572FRRSL
Description
RES 35.7K OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance :
35.7kOhms
Width :
1.68mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
3.81mm
Max Power Dissipation :
125mW
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
125mW
Datasheets
RLR05C3572FRRSL
Vishay / Dale RLR05C3572FRRSL
35.7kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,