RLR05C3572FRRE7
Mfr.Part #
RLR05C3572FRRE7
Description
RES 35.7K OHM 1% 1/8W AXIAL
Not Applicable
Mount :
Through Hole
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±1%
Military, Moisture Resistant, Weldable
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
4.75mm
Resistance :
35.7kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Diameter :
1.68mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Datasheets
RLR05C3572FRRE7
Vishay / Dale RLR05C3572FRRE7
Through Hole 35.7kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,