RLR05C3571FPRSL
Mfr.Part #
RLR05C3571FPRSL
Description
RES 3.57K OHM 1% 1/8W AXIAL
Tolerance :
±1%
Lead Free :
Contains Lead
Width :
1.68mm
Resistance :
3.57kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Power Dissipation :
125mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
3.81mm
Failure Rate :
P (0.1%)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RLR05C3571FPRSL
Vishay / Dale RLR05C3571FPRSL
3.57kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,