RLR05C3570FSRSL
Mfr.Part #
RLR05C3570FSRSL
Description
RES 357 OHM 1% 1/8W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Width :
1.68mm
Length :
3.81mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power Rating :
125mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
357Ohms
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Max Power Dissipation :
125mW
Datasheets
RLR05C3570FSRSL
Vishay / Dale RLR05C3570FSRSL
357Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,