RLR05C3403FRBSL19
Mfr.Part #
RLR05C3403FRBSL19
Description
RES 340K OHM 1% 1/8W AXIAL
Non-RoHS Compliant
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
340kOhms
Factory Lead Time :
11 Weeks
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power Rating :
125mW
Datasheets
RLR05C3403FRBSL19
Vishay / Dale RLR05C3403FRBSL19
340kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,