RLR05C3401FSRE5
Mfr.Part #
RLR05C3401FSRE5
Description
RES 3.4K OHM 1% 1/8W AXIAL
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
150°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Min Operating Temperature :
-65°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Resistance :
3.4kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Supplier Device Package :
Axial
Length :
4.75mm
Diameter :
1.68mm
Datasheets
RLR05C3401FSRE5
Vishay / Dale RLR05C3401FSRE5
Through Hole 3.4kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,