RLR05C33R2FRB14
Mfr.Part #
RLR05C33R2FRB14
Description
RES 33.2 OHM 1% 1/8W AXIAL
Max Power Dissipation :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Not Applicable
Termination :
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Mount :
Through Hole
Resistance :
33.2Ohms
Metal Film
Contact Plating :
Lead, Tin
Packaging :
Bulk
Diameter :
1.68mm
Power Rating :
125mW
Width :
1.68mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±1%
Radiation Hardening :
No
Length :
4.75mm
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-65°C
Published :
Datasheets
RLR05C33R2FRB14
Vishay / Dale RLR05C33R2FRB14
Through Hole 33.2Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,