RLR05C33R0GRB14
Mfr.Part #
RLR05C33R0GRB14
Description
RES 33 OHM 2% 1/8W AXIAL
Packaging :
Bulk
Supplier Device Package :
Axial
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Mount :
Through Hole
Non-RoHS Compliant
Published :
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
3.81mm
Resistance :
33Ohms
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Power Dissipation :
125mW
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Operating Temperature :
150°C
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
1.68mm
Diameter :
1.68mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
RLR05C33R0GRB14
Vishay / Dale RLR05C33R0GRB14
Through Hole 33Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,