RLR05C33R0GPR36
Mfr.Part #
RLR05C33R0GPR36
Description
RES 33 OHM 2% 1/8W AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
33Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Failure Rate :
P (0.1%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR05C33R0GPR36
Vishay / Dale RLR05C33R0GPR36
33Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,