RLR05C33R0GPB14
Mfr.Part #
RLR05C33R0GPB14
Description
RES 33 OHM 2% 1/8W AXIAL
Metal Film
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
P (0.1%)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Mount :
Through Hole
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
3.81mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Power Dissipation :
125mW
Power Rating :
125mW
Width :
1.68mm
Military, Moisture Resistant, Weldable
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Bulk
Resistance :
33Ohms
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Radiation Hardening :
No
Supplier Device Package :
Tolerance :
±2%
Diameter :
1.68mm
Datasheets
RLR05C33R0GPB14
Vishay / Dale RLR05C33R0GPB14
Through Hole 33Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,