RLR05C3322FSRE7
Mfr.Part #
RLR05C3322FSRE7
Description
RES 33.2K OHM 1% 1/8W AXIAL
Tolerance :
±1%
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Min Operating Temperature :
-65°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
4.75mm
Resistance :
33.2kOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
Package / Case :
Factory Lead Time :
17 Weeks
Radiation Hardening :
No
Diameter :
1.68mm
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Datasheets
RLR05C3322FSRE7
Vishay / Dale RLR05C3322FSRE7
Through Hole 33.2kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,