RLR05C3321FPRSL
Mfr.Part #
RLR05C3321FPRSL
Description
RES 3.32K OHM 1% 1/8W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
1.68mm
Length :
3.81mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
P (0.1%)
Tolerance :
±1%
Power Rating :
125mW
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Published :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
3.32kOhms
Lead Free :
Contains Lead
Factory Lead Time :
17 Weeks
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Datasheets
RLR05C3321FPRSL
Vishay / Dale RLR05C3321FPRSL
3.32kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,