RLR05C3320FRR36
Mfr.Part #
RLR05C3320FRR36
Description
RES 332 OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance :
332Ohms
Min Operating Temperature :
-65°C
Axial
Power Rating :
125mW
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Operating Temperature :
150°C
Composition :
Metal Film
Published :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
4.75mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
Diameter :
1.68mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Width :
1.68mm
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Lead Free :
Contains Lead
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Datasheets
RLR05C3320FRR36
Vishay / Dale RLR05C3320FRR36
Through Hole 332Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,