RLR05C3303GPB14
Mfr.Part #
RLR05C3303GPB14
Description
RES 330K OHM 2% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Mount :
Through Hole
Termination :
Metal Film
Min Operating Temperature :
-65°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Resistance :
330kOhms
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
P (0.1%)
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Radiation Hardening :
No
Published :
Diameter :
1.68mm
Width :
1.68mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Power Dissipation :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Length :
4.75mm
Datasheets
RLR05C3303GPB14
Vishay / Dale RLR05C3303GPB14
Through Hole 330kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,