RLR05C3302GSRE7
Mfr.Part #
RLR05C3302GSRE7
Description
RES 33K OHM 2% 1/8W AXIAL
Length :
4.75mm
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Resistance :
33kOhms
Tolerance :
±2%
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Composition :
Metal Film
Radiation Hardening :
No
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Diameter :
1.68mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RLR05C3302GSRE7
Vishay / Dale RLR05C3302GSRE7
Through Hole 33kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,