RLR05C3302GSRE619
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR05C3302GSRE619
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 33K OHM 2% 1/8W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Lead Free :
Contains Lead
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Axial
Min Operating Temperature :
-65°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Published :
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Composition :
Metal Film
Contact Plating :
Lead, Tin
Length :
4.75mm
Max Operating Temperature :
150°C
Diameter :
1.68mm
Number of Terminations :
2
Resistance :
33kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Supplier Device Package :
Tolerance :
±2%
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Power Rating :
125mW
Factory Lead Time :
14 Weeks
Width :
1.68mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RLR05C3302GSRE619
Vishay / Dale RLR05C3302GSRE619
Through Hole 33kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,