RLR05C3302GRRE6
Mfr.Part #
RLR05C3302GRRE6
Description
RES 33K OHM 2% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Width :
1.68mm
Length :
4.75mm
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
33kOhms
Composition :
Metal Film
Published :
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±2%
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
150°C
Diameter :
1.68mm
Lead Free :
Contains Lead
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR05C3302GRRE6
Vishay / Dale RLR05C3302GRRE6
Through Hole 33kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,