RLR05C3302GPRE6
Mfr.Part #
RLR05C3302GPRE6
Description
RES 33K OHM 2% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Lead Free :
Contains Lead
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Axial
Width :
1.68mm
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
4.75mm
Resistance :
33kOhms
Diameter :
1.68mm
Failure Rate :
P (0.1%)
Datasheets
RLR05C3302GPRE6
Vishay / Dale RLR05C3302GPRE6
Through Hole 33kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,