RLR05C3302GMR36
Mfr.Part #
RLR05C3302GMR36
Description
RES 33K OHM 2% 1/8W AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±2%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Length :
4.75mm
Power Rating :
125mW
Resistance :
33kOhms
Factory Lead Time :
17 Weeks
Width :
1.68mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
M (1%)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Contains Lead
2
Diameter :
1.68mm
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
RLR05C3302GMR36
Vishay / Dale RLR05C3302GMR36
Through Hole 33kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,