RLR05C3300GSR93
Mfr.Part #
RLR05C3300GSR93
Description
RES 330 OHM 2% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Radiation Hardening :
No
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Diameter :
1.68mm
Mount :
Through Hole
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±2%
Resistance :
330Ohms
Min Operating Temperature :
-65°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Package / Case :
Max Operating Temperature :
150°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Length :
4.75mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Datasheets
RLR05C3300GSR93
Vishay / Dale RLR05C3300GSR93
Through Hole 330Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,