RLR05C3242FSRE8
Mfr.Part #
RLR05C3242FSRE8
Description
RES 32.4K OHM 1% 1/8W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Radiation Hardening :
No
Length :
4.75mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
150°C
Published :
Diameter :
1.68mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
32.4kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
RLR05C3242FSRE8
Vishay / Dale RLR05C3242FSRE8
Through Hole 32.4kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,