RLR05C3163FMB14
Mfr.Part #
RLR05C3163FMB14
Description
RES 316K OHM 1% 1/8W AXIAL
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Bulk
Length :
3.81mm
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
316kOhms
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
125mW
Diameter :
1.68mm
2
Lead Free :
Contains Lead
Min Operating Temperature :
-65°C
Radiation Hardening :
No
Failure Rate :
M (1%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
1.68mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RLR05C3163FMB14
Vishay / Dale RLR05C3163FMB14
Through Hole 316kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,