RLR05C3161FSRSL19
Mfr.Part #
RLR05C3161FSRSL19
Description
RES 3.16K OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Lead Free :
Contains Lead
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
2
Published :
Resistance :
3.16kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR05C3161FSRSL19
Vishay / Dale RLR05C3161FSRSL19
3.16kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,