RLR05C3161FSRE619
Mfr.Part #
RLR05C3161FSRE619
Description
RES 3.16K OHM 1% 1/8W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Factory Lead Time :
14 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Power Rating :
125mW
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
3.16kOhms
Diameter :
1.68mm
Width :
1.68mm
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
4.75mm
Datasheets
RLR05C3161FSRE619
Vishay / Dale RLR05C3161FSRE619
Through Hole 3.16kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,