RLR05C3161FSRE5
Mfr.Part #
RLR05C3161FSRE5
Description
RES 3.16K OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance :
3.16kOhms
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Diameter :
1.68mm
Length :
4.75mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
RLR05C3161FSRE5
Vishay / Dale RLR05C3161FSRE5
Through Hole 3.16kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,