RLR05C30R9FSRE7
Mfr.Part #
RLR05C30R9FSRE7
Description
RES 30.9 OHM 1% 1/8W AXIAL
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Composition :
Metal Film
Diameter :
1.68mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
4.75mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Package / Case :
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Mount :
Through Hole
Resistance :
30.9Ohms
Datasheets
RLR05C30R9FSRE7
Vishay / Dale RLR05C30R9FSRE7
Through Hole 30.9Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,