RLR05C30R1FPRE6
Mfr.Part #
RLR05C30R1FPRE6
Description
RES 30.1 OHM 1% 1/8W AXIAL
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Failure Rate :
P (0.1%)
Tolerance :
±1%
Military, Moisture Resistant, Weldable
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Lead Free :
Contains Lead
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
4.7498mm
Resistance :
30.1Ohms
Number of Terminations :
2
Width :
1.6764mm
Datasheets
RLR05C30R1FPRE6
Vishay / Dale RLR05C30R1FPRE6
30.1Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,