RLR05C30R0GRRE5
Mfr.Part #
RLR05C30R0GRRE5
Description
RES 30 OHM 2% 1/8W AXIAL
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Resistance :
30Ohms
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Package / Case :
Datasheets
RLR05C30R0GRRE5
Vishay / Dale RLR05C30R0GRRE5
30Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,