RLR05C3092FSRSL
Mfr.Part #
RLR05C3092FSRSL
Description
RES 30.9K OHM 1% 1/8W AXIAL
Power Rating :
125mW
Length :
3.81mm
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
S (0.001%)
Width :
1.68mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Not Applicable
Published :
Resistance :
30.9kOhms
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR05C3092FSRSL
Vishay / Dale RLR05C3092FSRSL
30.9kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,