RLR05C3092FSB14
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR05C3092FSB14
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 30.9K OHM 1% 1/8W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Film
Supplier Device Package :
Axial
Number of Terminations :
2
Power Rating :
125mW
Diameter :
1.68mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
17 Weeks
Mount :
Through Hole
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Length :
3.81mm
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Package / Case :
Resistance :
30.9kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Width :
1.68mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Power Dissipation :
125mW
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Packaging :
Bulk
Datasheets
RLR05C3092FSB14
Vishay / Dale RLR05C3092FSB14
Through Hole 30.9kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,