RLR05C3090FSRSL
Mfr.Part #
RLR05C3090FSRSL
Description
RES 309 OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Supplier Device Package :
Width :
1.68mm
Length :
3.81mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
309Ohms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Power Rating :
125mW
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RLR05C3090FSRSL
Vishay / Dale RLR05C3090FSRSL
309Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,