RLR05C3090FSRE8
Mfr.Part #
RLR05C3090FSRE8
Description
RES 309 OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Min Operating Temperature :
-65°C
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Diameter :
1.68mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
309Ohms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Length :
4.75mm
Datasheets
RLR05C3090FSRE8
Vishay / Dale RLR05C3090FSRE8
Through Hole 309Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,