RLR05C3090FSRE719
Mfr.Part #
RLR05C3090FSRE719
Description
RES 309 OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance :
309Ohms
Supplier Device Package :
Axial
Contact Plating :
Lead, Tin
Length :
4.75mm
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mount :
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Military, Moisture Resistant, Weldable
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-65°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Diameter :
1.68mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Max Operating Temperature :
150°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RLR05C3090FSRE719
Vishay / Dale RLR05C3090FSRE719
Through Hole 309Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,