RLR05C3012FSRE519
Mfr.Part #
RLR05C3012FSRE519
Description
RES 30.1K OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Length :
4.75mm
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
14 Weeks
Resistance :
30.1kOhms
Max Operating Temperature :
150°C
Diameter :
1.68mm
Package / Case :
Axial
Min Operating Temperature :
-65°C
Composition :
Metal Film
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RLR05C3012FSRE519
Vishay / Dale RLR05C3012FSRE519
Through Hole 30.1kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,