RLR05C3002GRRSL
Mfr.Part #
RLR05C3002GRRSL
Description
RES 30K OHM 2% 1/8W AXIAL
Axial
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Package / Case :
Width :
1.68mm
Lead Free :
Contains Lead
Length :
3.81mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
125mW
Resistance :
30kOhms
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Power Dissipation :
125mW
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Datasheets
RLR05C3002GRRSL
Vishay / Dale RLR05C3002GRRSL
30kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,