RLR05C3002GRR36
Mfr.Part #
RLR05C3002GRR36
Description
RES 30K OHM 2% 1/8W AXIAL
Resistance :
30kOhms
Factory Lead Time :
17 Weeks
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Axial
Lead Free :
Contains Lead
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±2%
Power Rating :
125mW
Failure Rate :
R (0.01%)
Supplier Device Package :
Datasheets
RLR05C3002GRR36
Vishay / Dale RLR05C3002GRR36
30kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,