RLR05C3002GPRSL
Mfr.Part #
RLR05C3002GPRSL
Description
RES 30K OHM 2% 1/8W AXIAL
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
125mW
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Military, Moisture Resistant, Weldable
Power Rating :
125mW
Width :
1.68mm
Tolerance :
±2%
Failure Rate :
P (0.1%)
Resistance :
30kOhms
Package / Case :
Factory Lead Time :
17 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
3.81mm
Datasheets
RLR05C3002GPRSL
Vishay / Dale RLR05C3002GPRSL
30kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,