RLR05C3002GMB14
Mfr.Part #
RLR05C3002GMB14
Description
RES 30K OHM 2% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Max Power Dissipation :
125mW
Not Applicable
Length :
3.81mm
Military, Moisture Resistant, Weldable
Power Rating :
125mW
Factory Lead Time :
17 Weeks
Resistance :
30kOhms
Supplier Device Package :
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Failure Rate :
M (1%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Width :
1.68mm
Datasheets
RLR05C3002GMB14
Vishay / Dale RLR05C3002GMB14
30kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,