RLR05C3001GSK36
Mfr.Part #
RLR05C3001GSK36
Description
RES 3K OHM 2% 1/8W AXIAL
Not Applicable
Max Operating Temperature :
150°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Min Operating Temperature :
-65°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Contact Plating :
Lead, Tin
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Diameter :
1.68mm
Resistance :
3kOhms
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
4.75mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR05C3001GSK36
Vishay / Dale RLR05C3001GSK36
Through Hole 3kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,