RLR05C3001GRRE8
Mfr.Part #
RLR05C3001GRRE8
Description
RES 3K OHM 2% 1/8W AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±2%
Diameter :
1.68mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Resistance :
3kOhms
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Metal Film
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Package / Case :
Mount :
Through Hole
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
4.75mm
Datasheets
RLR05C3001GRRE8
Vishay / Dale RLR05C3001GRRE8
Through Hole 3kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,