RLR05C3001GPRE6
Mfr.Part #
RLR05C3001GPRE6
Description
RES 3K OHM 2% 1/8W AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
P (0.1%)
Tolerance :
±2%
Resistance :
3kOhms
Datasheets
RLR05C3001GPRE6
Vishay / Dale RLR05C3001GPRE6
3kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,